Apie mus

Tai kultūros platforma. Tai raibuliai, kurių epicentras – Lietuva. Miestas – Kaunas.

Tai pasauliečių platforma. Nes lokalinė ir pasaulinė. Nes laisvė žinoti yra pradžia bet kokio žinojimo. Nes nepriklausomas mąstymas, kritinis mąstymas, apskritai mąstymas gali išgelbėti mus nuo mūsų pačių blogio.

Tai apie dideles istorijas ir mažas idėjas, kurios pamažu, bet užtikrintai, keičia pasaulį.

Čia publikuojami tekstai – apie įvykius, reiškinius ir kontekstus; tai kultūros (plačiausia prasme) adoracija ir kritika; trumpos ir ilgos literatūrinės apžvalgos; menas nuo popso iki aukštojo avangardinio ir atgalios; mažieji ir didieji istorijos naratyvai; moderniosios Lietuvos gimimas ir postmodernybė; bendruomenė ir individas; kasdienybės patyrimai ir išgyvenimai; idėjų gaudymas ir skleidimas; politika ir jokio humoro (ha).

Mums rūpi žmogiškoji tragikomedija ir aistros.

Mes ieškome tiesų ir randame žmogiškumą.

Mintis – irgi veiksmas.


Skaitytojai mus remia lietuviškoje platformoje Contribee: https://contribee.com/magazinas

Autorių grupė:

Sandra Bernotaitė

Redaktorė

Matau, skaitau, rašau, dalinuosi ir šviečiu. Bendrauju keturiomis meno kalbomis: teatro, šokio, kino ir literatūros. Esu liberali pasaulietė, buvusi emigrantė ir esama patriotė. Kuriu bendruomenę, kurioje galiu kurti.

Nuotr. aut. Jonas Danielevičius

Marija Antanavičiūtė

Publicistė, politinių mokslų doktorantė, emigrantė, demokratiškumo ir laisvės gynėja. Laisvu laiku dirbu socialinių programų eksperte ir tyrėja. Mane ypač domina: žmonių ir bendruomenių įgalinimas, kasdienybės magija, žmogiškumas ir humanistika – pažeidžiamumas, klaidų darymas ir sugebėjimas atsitiesti. Gyvenu Londone.

Evelina Daciūtė

Rašanti, einanti, ta lapė, dukra, sesuo, mama, draugė, žmona, buitinių paslaugų kombinatas, tarp puslapių, tarp Rytų ir Vakarų, prasmės ir beprasmybės, kylanti aukštyn ir žemyn besileidžianti, į ir iš, labas ir atia.

Nuotr. aut. Augustė Tamulytė

Daiva Povilaitė

Esu kelionių gidė, rašytoja ir jogos mokytoja, prieš tai 15 metų buvau vadove skandinavų versluose. Du magistro laipsniai socialinių mokslų srityje, papildomos literatūros studijos Harvardo ir British Columbia universitetuose. Tikiu mokslu, bet taip pat viskuo abejoju.

Gyvenime man itin svarbu yra laisvė – gimiau okupuotoje šalyje, vėliau teko daug keliauti, gyventi svetur – dabar esu liberali pasaulio pilietė, tikiuosi tokie bus ir trys mano vaikai. Sakoma, jei neturi gyvenime stiprių norų, teks siekti kažkieno kito tikslų, tad džiugu, kad man jau pavyksta norėti.

Akvilina Cicėnaitė

Rašytoja, vertėja, septynių knygų autorė. Gimiau Vilniuje, čia studijavau literatūrą ir dirbau tekstų kūrėja, išvykusi į Naująją Zelandiją baigiau religijų studijų doktorantūrą. Šiuo metu gyvenu Sidnėjuje. Kai rašau – grįžtu namo.

Nuotr. aut. Michelle Playoust

Audrė Gruodytė

Aistringa autorė.

Frančeska Jūratė Sasnaitytė

Esu lietuvių kilmės, gimusi Australijoje, gyvenu Perte. Rašytoja ir dailininkė. Šiuo metu Vakarų Australijos universitete studijuoju kūrybinio rašymo doktorantūrą. Neseniai baigiau rašyti pirmąjį romaną “Summerlands”, kuriame pasakoju apie savo giminės karo išgyvenimus ir priverstinės emigracijos patirtį. Tiek internete, tiek įvairiuose leidiniuose bei antologijose publikuoju poeziją, trumpąją prozą, esė ir apžvalgas.